Jak użytkować i przechowywać perły i biżuterię

0

Jak użytkować i przechowywać perły oraz biżuterię pozłacaną?

Perły

 Każdy kto posiada perły w swojej kolekcji zadaje sobie to pytanie. Perły są piękne, ale niestety są produktem naturalnym, który z czasem wykazuje oznaki "starzenia się". Co zrobić by jak najdłużej zachowały swój urok i blask? Oto kilka przydatnych porad.

 Przede wszystkim perły powinny być regularnie użytkowane. Trzeba też uważać na różnego rodzaju wydzieliny, soki, perfumy i kosmetyki (zwłaszcza te o kwaśnym odczynie). Także wysoka temperatura jest szkodliwa dla pereł. Może powodować ich żółknięcie i przesuszenie. Podobnie dzieje się gdy powietrze jest suche. Perły powinny być w kontakcie z umiarkowanie wilgotnym powietrzem. Perły są stale narażone na dewastację zewnętrzną ale i wewnętrzną (substancje mogą dostać się do wnętrza np. za pomocą nici dlatego zaleca się coroczne supełkowanie pereł). Najszybciej podlegające zniszczeniu są perły pozostające w stałym kontakcie ze skórą i kosmetykami. Nie należy się również kąpać w biżuterii, ćwiczyć, używać sauny, pływać etc.

 Tak więc Perły wymagają delikatnego traktowania. Już zakładając i zdejmując trzeba pamiętać o umyciu rąk i chwytaniu pereł za zapięcie. Nie powinny być przechowywane w kasetkach wraz z inną biżuterią. lub pozostawione na powietrzu. Zalecone jest staranne czyszczenie pereł i regularne przecieranie tkaniną nasączoną olejkiem z drzewa sandałowego. Najlepiej by perły były przechowywane w jedwabnych woreczkach. Jeśli trzymane są w kasetkach ważne jest by wyściółka była z jedwabiu a pudełko niezbyt szczelne. Zapobiega to przesuszeniu pereł. Jeśli pojemnik jest szczelny powinien on być otwierany przynajmniej raz w miesiącu. Nie wolno umieszczać pereł w plastikowych woreczkach. Jeśli nie posiadamy płynu specjalnie przeznaczonego do czyszczenia pereł można przemyć je ciepłą wodą za pomocą weluru lub innej delikatnej tkaniny. Dobrze jest też zmiękczyć materiał niewielką ilością roślinnej oliwy. Szczególną uwagę zwracać na newralgiczne miejsca np. wloty kanalików. Perły są bardzo wrażliwe na działania wszelakich kosmetyków, detergentów czy dezodorantów. Najlepiej jest też ograniczyć ich kontakt z szorstkimi tkaninami np. wełną. Również oświetlenie i słońce niekorzystnie wpływają na stan naszej biżuterii.

 Te działania mają na celu ograniczenie i spowolnienie nieuchronnego procesu jakim jest 'starzenie się" pereł. Każdy posiadać tego rodzaju biżuterii powinien znać i pamiętać o tych wskazówkach by perła jak najdłużej cieszyła jego oko.

Srebro pozłacane

Wraz  z upływem czasu złota powłoka ulega naturalnemu wycieraniu się ponieważ Biżuteria noszona jest  na ciele przez co cały czas jest w kontakcie z perfumami, kosmetykami, potem i innymi wilgotnymi czynnikami oraz cały czas ociera się o skórę i odzież. Dlatego jest to naturalny proces  i nie należy tego traktować jako wadę towaru. Zjawisko to nie podlega reklamacji w naszym sklepie. Dlatego jest to tak ważne aby stosować się do powyższych porad odnośnie użytkowania  i przechowywania biżuterii pozłacanej z pereł tak aby jak najdłużej cieszyć się z niej. 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl